Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

„Bądź zdrów” w Gdyni

Już wkrótce w Gdyni odbędzie się seria wykładów pt. „Bądź zdrów”. Organizatorami są lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

W dzisiejszych czasach ludzie coraz więcej uwagi poświęcają zdrowiu, zagadnienia związane ze zdrowym stylem życia stały się bardzo modne i niezwykle popularne. Coraz więcej osób jest aktywnych fizyczne, a siłownie i fitness-kluby powstają jak grzyby po deszczu, a te działające od dawna przeżywają prawdziwy renesans. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że związek między aktywnością fizyczną a długością i jakością życia został odkryty dawno temu. Co więcej, zasady zdrowego stylu życia były popularne już w starożytności. Pośpiech i rozwój cywilizacyjny spowodowały jednak spadek zainteresowania ludzi tematyką zdrowia. Na szczęście ten trend właśnie się odwraca.

Wolontariusze gdyńskiej filii ChSCh zapraszają na serię spotkań o tematyce zdrowotnej. Oprócz ciekawych wykładów organizatorzy przewidzieli także możliwość przeprowadzenia prostych badań profilaktycznych (poziomu tłuszczu w organizmie, ciśnienia krwi oraz obliczanie wskaźnika BMI*) oraz degustacje wegetariańskich potraw.

Poniżej tematy i terminy spotkań:

1. 7 maja Zdrowie – czego o nim nie wiem?
2. 8 maja Depresja – jak się przed nią chronić?
3. 14 maja Uzależnienia – czy jestem wolny?
4. 15 maja Aktywność – lekarstwo na wszystko?
5. 22 maja Sen – czy odpoczynek ma znaczenie?
6. 22 maja Odżywianie – jak zmienić złe nawyki?
7. 28 maja Relacje – co mają wspólnego ze zdrowiem?
8. 29 maja Zaufanie – źródło radości?

Wykłady będą się odbywać w auli Domu Cechu Rzemiosła w Gdyni, przy ulicy 10 lutego 33.  Wstęp na wykłady jest bezpłatny. Każde spotkanie rozpoczyna się o godzinie 18. Zapraszamy!

DK, red. jl, aw

*BMI – (Body Mass Index) to wskaźnik wykorzystywany przede wszystkim do oceny ryzyka pojawienia się groźnych chorób: miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu, czy nawet nowotworów.

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij