Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gdynia: 119 obdarowanych

119 osobom pomogli w grudniu wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Gdyni. Do potrzebujących trafiły m.in. ubrania, książki i artykuły gospodarstwa domowego.  

– Dostarczyliśmy produkty do paczek, które swoim uczniom rozdały dwie szkoły podstawowe, nr 35 i 37 w Gdyni – mówi Sławomir Pacek, kierownik filii. – Były to artykuły spożywcze, w tym słodycze, koszule w różnych rozmiarach, zabawki, książki i artykuły szkolne. Część darów pochodziła od członków zboru Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Gdyni, część zakupiliśmy ze środków ChSCh – dodaje.   

Prezenty trafiły do 110 uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Paczki o podobnej zawartości oraz proszki do prania wolontariusze ChSCh przekazali też do dwóch rodzin, którymi od pewnego czasu się opiekują.

– W ten sposób pomoc trafiła do kolejnych dziewięciu osób – liczy Sławomir Pacek. – W  jednej z rodzin pomogliśmy też w naprawie komputera.

Filia ChSCh w Gdyni działa od 2003 roku. Obecnie oprócz wspierania potrzebujących rodzin
filia współprowadzi wypożyczalnię książek na telefon (www.gdyniabiblioteka.za.pl). Dzięki niej osoby mające np. problem z poruszaniem się mogą otrzymać interesujące ich pozycje bez wychodzenia z domu, bowiem wolontariusze dostarczają je bezpłatnie pod wskazany adres.

Czytaj więcej o projektach dobroczynnych.

Złóż dar.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij