Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Gdynia: doraźna pomoc dla potrzebujących

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) Oddział Pomorski od ponad 10 lat wspiera osoby potrzebujące. Wolontariusze organizują pomoc rzeczową, odzieżową oraz wspierają w nauce i rozwoju dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin.

– W tej chwili skupiamy się na pomocy doraźnej – mówi Sławomir Pacek, kierownik filii ChSCh w Gdyni. – Staramy się w miarę naszych możliwości wspierać osoby zgłaszające się do nas po pomoc rzeczową – tłumaczy. – Mamy też kontakt z rodzinami wielodzietnymi. Zgłaszają się do nas przede wszystkim w sprawie ubrań dla dzieci. Każdemu chcemy pomóc.

Przy gdyńskiej filii Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Pomorski działa pedagogiczno-logopedyczny punkt konsultacyjny. Dzięki niemu dzieci mogą skorzystać m.in. z diagnozy i ćwiczeń logopedycznych, wsparcia w nauce czytania i pisania oraz rozwijaniu logicznego myślenia. Zajęcia prowadzą pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni.

Oprócz pomocy rzeczowej i punktu konsultacyjnego wolontariusze Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Pomorski angażują się w profilaktykę uzależnień i profilaktykę zdrowotną – w zeszłym roku na Skwerze Kościuszki współorganizowali wystawę EXPO Zdrowie.

(jl)

Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij