Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gdynia

Gdynia: doraźna pomoc dla potrzebujących

28.05.2014, nieprzypisany

Fundacja Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh) Oddział Pomorski od ponad 10 lat wspiera osoby potrzebujące. Wolontariusze organizują pomoc rzeczową, odzieżową oraz wspierają w nauce i rozwoju dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin.

– W tej chwili skupiamy się na pomocy doraźnej – mówi Sławomir Pacek, kierownik filii ChSCh w Gdyni. – Staramy się w miarę naszych możliwości wspierać osoby zgłaszające się do nas po pomoc rzeczową – tłumaczy. – Mamy też kontakt z rodzinami wielodzietnymi. Zgłaszają się do nas przede wszystkim w sprawie ubrań dla dzieci. Każdemu chcemy pomóc.

Przy gdyńskiej filii Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Pomorski działa pedagogiczno-logopedyczny punkt konsultacyjny. Dzięki niemu dzieci mogą skorzystać m.in. z diagnozy i ćwiczeń logopedycznych, wsparcia w nauce czytania i pisania oraz rozwijaniu logicznego myślenia. Zajęcia prowadzą pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Gdyni.

Oprócz pomocy rzeczowej i punktu konsultacyjnego wolontariusze Fundacji Chrześcijańska Służba Charytatywna Oddział Pomorski angażują się w profilaktykę uzależnień i profilaktykę zdrowotną – w zeszłym roku na Skwerze Kościuszki współorganizowali wystawę EXPO Zdrowie.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 388 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Pomorski
Filia Gdynia
ul. Krasickiego 32
81-377 Gdynia

Nr konta bankowego:
30 2030 0045 1110 0000 0277 2310

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij