Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Filia Gdynia

Gdynia: przyjdź, zbadaj się za darmo! EXPO Zdrowie

4.09.2013, EXPO Zdrowie

W najbliższą niedzielę, 8 września lokalna filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego w Gdyni zapraszają na wystawę EXPO Zdrowie, która odbędzie się na Skwerze Kościuszki. Początek imprezy o godzinie 11.

Podczas ekspozycji na osobnych stoiskach promowanych jest osiem zasad zdrowia: dieta, ruch, woda, światło słoneczne, wstrzemięźliwość, powietrze, odpoczynek, zaufanie. Podobne wystawy odbyły się już w innych miastach w Polsce, m.in. w Poznaniu, Gdańsku, Cieszynie, Koninie, a ostatnio w Lęborku.

Początki EXPO Zdrowie sięgają lat 80. ubiegłego wieku. Ta propagująca zdrowy styl życia ekspozycja znana jest na wszystkich kontynentach. W Europie wystawy realizowane są z powodzeniem m.in. w Portugalii i Czechach. W Polsce wystawa EXPO Zdrowie odbyła się po raz pierwszy w 2010 roku i od tego czasu imprezy z tej serii cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Gdyńskie EXPO odbędzie się na Skwerze Kościuszki, przy fontannie w godzinach 11–16.

Dlaczego warto się wybrać? W programie wystawy są darmowe badania profilaktyczne, m.in. poziomu cukru, cholesterolu, spirometria, test harwardzki, a także degustacja smacznych i zdrowych potraw wegetariańskich. Wyniki przeprowadzonych badań będzie można skonsultować z lekarzem.

– Zdrowy styl życia to ostatnio bardzo modny temat, wszyscy o tym mówią. Podczas wystawy będzie można porozmawiać z ludźmi, którzy zajmują się tym na co dzień – zachęca do uczestnictwa w wystawie Sławomir Pacek, kierownik filii ChSCh w Gdyni. – Dzięki przeprowadzonym badaniom będzie można poznać ogólną kondycję organizmu.

Organizatorzy EXPO Zdrowie zapraszają – warto w niedzielę wybrać się na spacer nad morzem i bezpłatne badania.

(jl)

Pomóż nam

Na nasze projekty

zebraliśmy już:

5 388 zł

Zobacz nasz plan pomocy w bieżącym roku »

Kontakt

Chrześcijańska Służba Charytatywna
Oddział Pomorski
Filia Gdynia
ul. Krasickiego 32
81-377 Gdynia

Nr konta bankowego:
30 2030 0045 1110 0000 0277 2310

E-mail:

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij